Interesujesz się polityką młodzieżową i chcesz poszerzać swoją wiedzę z tego zakresu? Tematyka aktywizacji młodzieży jest dla Ciebie ważna? Chcesz zdobyć doświadczenie przy realizacji ciekawego projektu i przy okazji aktywnie budować swoją sieć networkingu?
Weź udział w rekrutacji i zostań członkiem załogi Instytutu Rozwoju Edukacji Prawnej i Społeczeństwa Obywatelskiego w zespole monitoringu polityk młodzieżowych.
Kto może wziąć udział w programie?
Do rekrutacji zapraszamy studentów pierwszego oraz drugiego roku na kierunkach: prawo, socjologia, psychologia, politologia, ekonomia zainteresowanych działalnością na rzecz społeczeństwa obywatelskiego a także młodych aktywistów i aktywistki, młodzieżowych radnych z całej Polski!
Obowiązki członka zespołu ds. monitoringu polityk młodzieżowych:
Podczas trwania programu do Twoich obowiązków będzie należeć:
- prowadzenie monitoringu w zakresie polityk młodzieżowych,
- badanie stanu prawnego i faktycznego w ramach zagadnień związanych z publicznymi politykami młodzieżowymi,
- wsparcie bieżącej pracy zespołu projektowego oraz promowanie realizowanych przez Instytut przedsięwzięć.
Co zyskujesz?
Zdobędziesz cenne doświadczenie w zakresie tworzenia i monitoringu polityk młodzieżowych. Rozwiniesz w sobie umiejętności interpersonalne takie jak: praca w zespole, zdolności komunikacyjne, organizacja i zarządzania projektami, planowanie pracy i koordynacja działań promocyjnych. Podczas udziału w projekcie poznasz nowych, ciekawych ludzi. Będziesz mieć szansę na nawiązanie zarówno kontaktów biznesowych, jak i tych osobistych. Otrzymasz certyfikat i zaświadczenie o odbyciu wolontariatu. Dla najaktywniejszych członków zespołu przewidujemy nawiązanie stałej współpracy (umowa cywilnoprawna).
Jak zgłosić się do programu?
Aby zgłosić się do programu wypełnij formularz online. Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego 2022 roku (do końca dnia).
Wyniki rekrutacji rozsyłane będą drogą mailową 1 marca 2022 roku. Wypełnienie i przesłanie aplikacji nie jest równoznaczne z przyjęciem do zespołu. Decyzję o przyjęciu do zespołu, czyli pozytywnego rozpatrzenia aplikacji podejmuje Instytut.
Nasz Instytut
Za działaniami IREPSO stoi zespół ekspertów, konsultantów, researcherów i wolontariuszy. Każda z osób tworzących Instytut wyróżnia się zaangażowaniem oraz innowacyjnym spojrzeniem, dzięki czemu możemy realizować nasze działania na najwyższym poziomie, a także dostarczać rozwiązania, które wspierają głos młodych. Wielu z naszych ekspertów wyróżnia wieloletnie doświadczenie społeczne i udział w międzynarodowych projektach i konferencjach, takich jak: Unijny Dialog Młodzieżowy (wcześniej: Dialog Usystematyzowany), Eastern Partnership Youth Summit, CoE-EC Youth Partnership, UN Youth Delegates Programme, Youth COP, KA1, KA2 oraz KA3 Erasmus+ Projects.
Więcej o naszej działalności dowiesz się klikając w link: https://oko.irepso.pl/irepso-kim-jestesmy-i-dlaczego-wspieramy-mlodych/
Kontakt
Wszelkie pytania dotyczące wolontariatu prosimy kierować na adres: office@irepso.pl lub za pośrednictwem naszych kont na social media.