Część zespołu naszego Instytutu miała przyjemność uczestniczyć w konferencji Poland 2.0 Summit, która odbyła się 30 października 2021r. w Warszawie.

Czym jest Poland 2.0?

Wydarzenie ma na celu zachęcić młodych, inspirujących profesjonalistów, by nigdy nie myśleli, że są zbyt młodzi, aby odnieść sukces. Z drugiej strony, dla przedstawicieli firm, Poland 2.0 to świetna przestrzeń do poznania kreatywnych Polaków, a także platforma do wymiany spostrzeżeń i oczekiwań co do współczesnego rynku pracy.

Pierwszy summit Poland 2.0 odbył się sześć lat temu w Londynie. W tym roku po raz pierwszy w historii konferencji spotkaliśmy się w Polsce. Poland 2.0 Summit jest wydarzeniem organizowanym przez studentów dla studentów i dotyczy wyzwań stojących przed młodym pokoleniem z zakresu prawa, finansów, zdrowia, energetyki czy rozrywki.

W tegorocznej agendzie głównymi ścieżkami tematycznymi były: Futuristic Trends, Technological Transformations oraz Social Impact Solutions. Eksperci z różnych dziedzin w swoich dyskusjach poruszali m. in takie kwestie jak: etyczne aspekty wykorzystania sztucznej inteligencji, zwalczanie fake newsów, kryzys klimatyczny, czy zrównoważony rozwój.

Zapytaliśmy naszych wolontariuszy, który panel dyskusyjny podobał im się najbardziej. Faworytem Katarzyny, studentki medycyny, był panel “Big Data in HealthTech. Giving Meaning to the Ever-Increasing Medical Statistics?”, w którym wzięli udział dr hab. Katarzyna Kolasa (Parexel Europe, Kozminski University) oraz dr. Aleksander Sowa (Director of Oncology, Warsaw Genomics).

Natomiast Piotrowi, studentowi prawa, najbardziej przypadła do gustu dyskusja “The Future of AI in Cybersecurity: Fighting Fire With Fire?”, w której wypowiadali się: Maciej Ogórkiewicz (ING Bank Śląski), Tomasz Wilczyński (BNP Paribas Bank), Piotr Konieczny (Niebezpiecznik.pl) oraz Aleksander Kijek (Nethone). Wybór był trudny, ponieważ wszystkie tematy poruszane w tegorocznej edycji konferencji były bardzo ciekawe i dotyczyły kwestii, które są dla młodych ważne.

Cieszymy się, że wydarzenia organizowane przez młodych dla młodych cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród studentów, czy osób szukających swojego miejsca na rynku pracy, lecz także profesjonalistów i przedstawicieli dużych firm, którzy chcą dzielić się swoimi doświadczeniami.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia działań Organizatorów Poland 2.0. Z pewnością, usłyszymy o nich jeszcze nie raz! Gratulujemy świetnego eventu.

Więcej informacji na temat wydarzenia https://poland20.com/summit-2021

Zdjęcia pochodzą od Organizatorów.